września 17, 2024

Prosty gulasz ze schabu

Prosty gulasz ze schabu

 

Prosty gulasz ze schabu przepis
Prosty gulasz ze schabu przepis

Prosty gulasz ze schabu przepis

Prosty gulasz ze schabu

Prosty gulasz ze schabu - przepis ten jest prosty i nie wymaga wiele pracy. Będzie idealny na rodzinny obiad z prostych, tradycyjnych składników. Świetnie smakuje z ziemniakami, kluskami śląskimi albo kaszą.

Jak zrobić gulasz ze schabu na szybko?

Przepis na gulasz ze schabu nie wymaga długich przygotowań. Mięso należy tylko pokroić, doprawić, obsmażyć i dusić do miękkości. 

Jak długo dusić schab na gulasz?

Samo duszenie nie trwa krótko. Jeśli zastanawiasz się jak zrobić gulasz wieprzowy, żeby mięso było miękkie, należy pamiętać, że długo duszone mięso robi się bardzo delikatne, idealnie miękkie i kruche. Prosty gulasz ze schabu powinien być duszony przynajmniej 60 minut.

Co dodać do gulaszu ze schabu?

Najprostszy gulasz ze schabu w sosie własnym nie wymaga wielu dodatków - tylko przyprawy, woda i mąką do zagęszczenia. Warto jednak dodać trochę smaku za pomocą odrobiny musztardy i koncentratu pomidorowego. Gulasz ze schabu świetnie też smakuje zabielony słodką śmietanką.

Z czego najlepiej zrobić gulasz wieprzowy?

Gulasz ze schabu to nie jedyny gulasz wieprzowy, jaki warto przygotować. Do gulaszu świetnie sprawdzi się też łopatka, szynka albo karkówka.

Co można zrobić ze schabu na obiad zamiast kotletów schabowych?

Przepis na gulasz ze schabu to jedna z propozycji na obiad zamiast tradycyjnych schabowych. Na mojej stronie ciekawe dania ze schabu w plastrach są bardzo popularne. Polecam na przykład mój schab w sosie koperkowym, schab w sosie śmietanowo-pieczarkowym oraz hit na blogu, czyli pyszny schab po cygańsku:




Jak zrobić gulasz ze schabu?

Prosty gulasz ze schabu przepis


Prosty gulasz ze schabu, składniki:


ok. 700 g schabu,
2-3 szklanki wody lub bulionu / wywaru,
duża cebula,
1-2 ząbki czosnku,
kilka łyżek słodkiej śmietanki lub mleka, opcjonalnie
1-2 łyżeczki mąki ziemniaczanej / skrobi (lub mąki pszennej) plus 1/4 szklanki wody,
listek laurowy, kilka ziarenek ziela angielskiego,
czubata łyżka koncentratu pomidorowego,
łyżeczka musztardy, opcjonalnie,
przyprawy do smaku: sól, pieprz, słodka papryka, majeranek (lub inne ulubione zioła do schabu; te przyprawy można zastąpić ulubioną mieszanka przypraw do mięsa lub gulaszu)
opcjonalnie posiekana natka pietruszki lub koperek


Prosty gulasz ze schabu, przygotowanie:


Schab pokroić na mniejsze kawałki. Oprószyć przyprawami. Smażyć do wyraźnego zrumienienia z obu stron na niewielkiej ilości tłuszczu. Na patelnię dodać posiekaną drobno cebulę. Smażyć kilka minut, dodać drobno posiekany czosnek. Dołożyć ziele i liść laurowy, zalać całość wodą lub bulionem, tak by płyn delikatnie zakrywał składniki.  Dusić na małym ogniu około 1 godziny lub troszkę dłużek (mięso powinno być bardzo miękkie i kruche, gdyby po tym czasie wciąż nie było bardzo miękkie, dusić dłużej).  Gdyby płyn szybko wyparował, dolać więcej wody lub rosołu. Dodać koncentrat i musztardę do smaku. Doprawić, jeśli jest taka potrzeba i ewentualnie dolać śmietankę. Zagęścić sos skrobią rozmieszaną z wodą - mieszankę wlewać stopniowo, mieszając i kontrolując gęstość sosu. Zapewne nie użyjemy całej mieszanki. Posypać natką pietruszki. Gulasz ze schabu świetnie smakuje z ziemniakami lub kluskami śląskimi, surówkami, buraczkami i innymi dodatkami.

Chcesz być na bieżąco z nowymi przepisami? Obserwuj mój profil na Facebooku:


września 13, 2024

Placki z serka wiejskiego

Placki z serka wiejskiego

 

Placki z serka wiejskiego przepis
Placki z serka wiejskiego przepis

Placki z serka wiejskiego przepis


Placki z serka wiejskiego


Placki z serka wiejskiego to pyszne, puszyste i delikatne placuszki idealne na śniadanie lub podwieczorek. Placki dla dzieci do szkoły sprawdzą się świetnie w śniadaniówce lub lunchboxie, dobrze znoszą transport, więc to dobra opcja również na piknik lub wycieczkę. Smakują na ciepło i na zimno.

Co dobrego można zrobić z serka wiejskiego?

Serek wiejski na śniadanie to pyszna, zdrowa propozycja - świetnie smakuje z pieczywem, rzodkiewkami czy ogórkiem. Placki z serka wiejskiego to jednak najlepszy przepis z serkiem wiejskim. Zawsze się udają, a  do ich przygotowania wystarczy kilka podstawowych składników, które zawsze mamy pod ręką.

Placuszki z serka wiejskiego dla dzieci

Jeśli macie bardzo małe dzieci, możecie zupełnie pominąć dodatek cukru w plackach. Dla maluszków możecie podać je musem z truskawek lub brzoskwiń albo innymi pokrojonymi owocami. Starszaki mogą już spałaszować takie placuszki na przykład z domowym dżemem lub konfiturą albo miodem i owocami.

Placki z serka wiejskiego na słono

Placki z serka wiejskiego można przygotować na słodko lub na słono. Wytrawne placki można wzbogacić o posiekane świeże zioła albo szczyptę suszonych. Dobrze sprawdzi się szczypiorek lub starta na wiórki rzodkiewka. Oczywiście takie placki z serka smażymy bez cukru.

Śniadanie dla dzieci i nie tylko

Do śniadania polecam również moje pyszne mleczne bułeczki oraz puszyste jak chmurka japońskie bułeczki hokkaido, idealne ze słodkimi dodatkami. 




Jak zrobić placki z serka wiejskiego?

Placki z serka wiejskiego przepis


Placki z serka wiejskiego, składniki:


200 g serka wiejskiego,
80 g mąki pszennej,
2 jajka,
łyżka cukru waniliowego,
łyżeczka proszku do pieczenia


Placki z serka wiejskiego, przygotowanie:


Jajka rozmieszać z cukrem za pomocą trzepaczki - nie ubijać, tylko przez kilka chwil zamieszać, aż pojawią się bąbelki. Dodać pozostałe składniki i wymieszać całość łyżką - ciasto będzie dość gęste. Smażyć placuszki na rozgrzanym tłuszczu, nakładając po jednej płaskiej łyżce masy, delikatnie rozsmarowując je na patelni. Nie smażymy na zbyt dużym ogniu, bo placki spalą się na zewnątrz, a w środku pozostaną surowe. Gotowe placki są rumiane z obu stron i napuszone.

Placki z serka wiejskiego świetnie smakują z owocami lub konfiturą, dżemem lub miodem. 

Oryginalny przepis na stronie aniagotuje.pl

Chcesz być na bieżąco z nowymi przepisami? Obserwuj mój profil na Facebooku:


września 11, 2024

Kotlety z kaszy gryczanej i twarogu

Kotlety z kaszy gryczanej i twarogu
Kotlety z kaszy gryczanej i twarogu przepis na tani obiad
Kotlety z kaszy gryczanej i twarogu przepis


Kotlety z kaszy gryczanej i twarogu


Kotlety z kaszy gryczanej i twarogu to szybki i tani obiad dla rodziny, który sprawdzi się na piątek lub w każdy inny dzień, kiedy planujecie obiad bez mięsa. Takie gryczane kotlety świetnie sprawdzą się też do lunchboxa - smakują na ciepło i na zimno.

Kotlety z kaszy gryczanej z cebulką i twarogiem

Kotlety gryczane z serem są wspaniałym pomysłem, jeśli zastanawiacie się co zrobić z kaszy gryczanej która została z obiadu. Przygotowanie kotletów jest bardzo proste, ja zazwyczaj dodaję składniki ,,na oko", trzymając się zasady, by kaszy i twarogu była podobna ilość, z delikatną przewagą kaszy. 

Co dodać do kotletów z kaszy gryczanej?

Do kotletów z kaszy gryczanej dodajemy tłusty lub półtłusty twaróg, podsmażoną cebulkę i opcjonalnie czosnek. Świetnym dodatkiem do gryczanych kotlecików jest posiekany, świeży koperek. Całość doprawiamy solą i nie żałujemy pieprzu.

Co zrobić z kaszy gryczanej i twarogu?

Kasza z twarogiem może też stanowić ciekawy farsz do pierogów, można też upiec ją w piekarniku w postaci zapiekanki. Ciekawą wariacją są też kotlety z kaszy gryczanej z warzywami lub kotlety z kaszy gryczanej i pieczarek. Z kilku prostych składników można zrobić na obiad coś pysznego.

Szybki i tani obiad z niczego - przepisy

Co można zrobić na obiad taniego? Wbrew pozorom przepisów jest całe mnóstwo. Polecam na przykład moje kotlety jajeczne,  placki z makaronu lub zapiekankę z tuńczykiem i ziemniakami

Kotlety gryczane z twarogiem - z czym podawać

Kotlety gryczane z twarogiem są świetne z różnymi sałatkami i surówkami oraz zimnymi lub gorącymi sosami. Do kotletów będzie pasować na przykład sos pieczarkowy, koperkowy lub czosnkowy.


Na podwieczorek polecam również tanie i szybkie ciasto jogurtowe:




Jak zrobić kotlety z kaszy?


Kotlety z kaszy gryczanej i twarogu przepis


Kotlety z kaszy gryczanej i twarogu, składniki:


ok. 200 g ugotowanej kaszy gryczanej,
130 g twarogu (lub więcej, do smaku),
cebula,
opcjonalnie 1-2 ząbki czosnku,
1-2 łyżki bułki tartej plus do panierowania,
1-2 łyżki posiekanego koperku,
jajko

Kotlety z kaszy gryczanej i twarogu, przygotowanie:


Cebulę drobno posiekać i podsmażyć na oleju (jeśli używamy czosnek, dodajemy go do cebuli na ostatnią minutę jej smażenia). Delikatnie wystudzić. Ugotowaną i wystudzoną kaszę połączyć z twarogiem i podsmażoną cebulą. Doprawić solą i pieprzem, nie żałując pieprzu. Sprawdzić stopień doprawienia masy - na tym etapie można dodać więcej twarogu, jeśli ma być bardziej wyczuwalny. Dodać surowe jajko i bułkę tartą, dokładnie wyrobić dłońmi i formować kotleciki. Każdy kotlet panierować w bułce tartej i smażyć na rozgrzanym tłuszczu do zarumienienia z obu stron.

Chcesz być na bieżąco z nowymi przepisami? Obserwuj mój profil na Facebooku:



Copyright © 2014-2024 Lekcje w kuchni , Blogger